Gabinet psychoterapii Horyzonty
Marta Żłobińska-Kozak

Marta Żłobińska-Kozak
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. W swojej pracy dużą wagę przywiązuję do całościowego rozumienia klienta i poszanowania jego systemu wartości. Pracuję w oparciu o paradygmat psychodynamiczny z rozszerzeniem psychoanalitycznym.

Doświadczenie
Pracuję na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic (7f) w Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego, gdzie prowadzę intensywną psychoterapię indywidualną osób dorosłych zmagających się z różnorodnymi trudnościami życiowymi, relacyjnymi, emocjonalnymi. Współpracuję również z organizacjami pozarządowymi w obszarze wsparcia wczesnych relacji rodzic-dziecko oraz psychologicznej opieki okołoporodowej. W trakcie 12 lat pracy zawodowej doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam między innymi na Oddziale Klinicznym Kliniki Psychiatrii Dorosłych, na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu im. J. Babińskiego, w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Medinorm, gdzie prowadziłam terapię grupową. Posiadam również doświadczenie w pracy z młodzieżą (m. in. Interwencyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla dziewcząt). Realizowałam również projekty społeczne eksplorujące psychologiczne i kulturowe uwarunkowania roli matki i ojca.

Wykształcenie
Ukończyłam psychologię oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach zdobywania uprawnień terapeutycznych ukończyłam czteroletnią podyplomową Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowaną przez przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Regularnie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w specjalistycznych konferencjach, szkoleniach, seminariach i superwizjach. Szczególnie ważne pod kątem pracy z osobami, które mają już za sobą nieudane próby psychoterapii było ukończenie 2-letniego szkolenia podyplomowego Psychoterapia psychoanalityczna w leczeniu głębokich zaburzeń osobowości w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Moje zainteresowania naukowe dotyczą między innymi rozwoju psychoseksualnego, kulturowych uwarunkowań życia intrapsychicznego, kwestii związanych z rodzicielstwem, blokad psychologicznych w aktywności twórczej ich związku z problematyką separacji oraz zdolności do korzystania z zasobów pozycji maniakalnej w odróżnieniu od zagrożeń związanych z psychotyczną manią.

Prowadzę również szkolenia i warsztaty psychologiczne, głównie filmoterapeutyczne.

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

Krakowskie Centrum Psychodynamiczne
Pracownia Psychologiczna LOBI
Psychodietetyk Agnieszka Galas-Konsor


Masz pytania, watpliwosci? Chcesz sie spotkac? Napisz lub zadzwon, chetnie odpowiemy.

Tel: +48 692 917 531
Tel: +48 533 926 111