horyzonty
home Facebook  Tel: +48 692917531

Terapia par

Utrzymanie satysfakcjonującej i bliskiej relacji miedzy dwojgiem ludzi jest niezwykle ważnym życiowym doświadczeniem. Jednocześnie wymaga od nas pokonania wielu trudności, by taka bliskość mogła zaistnieć.
Budowanie związku z drugą osobą wiąże się z wieloma wyzwaniami, jakie przed nami stoją, takimi jak pogodzenie zależności z zachowaniem własnej autonomii. Siła pragnień, jakie pojawiają się kiedy budujemy ważną więź powoduje, że narażeni jesteśmy na zranienia, rozczarowania i funkcjonujemy często nie tak jak byśmy sobie tego życzyli.


Terapia par jest propozycją dla tych, którzy są gotowi przyjrzeć się dynamice swojego związku, jego emocjonalnemu wymiarowi. Przeżywają trudności, wobec których pozostają bezradni, a które powodują, że ranią się wzajemnie. Jednocześnie mają w sobie gotowość do odbudowania chęci i umiejętności wzajemnego dbania o siebie i relację.


Jak wygląda terapia par?


Proponujemy Państwu terapię prowadzoną przez zespół dwóch psychoterapeutów. W swojej pracy łączymy podejście psychodynamiczne z systemowym.

Warunkiem rozpoczęcia terapii par jest zgoda obydwóch osób z pary.
Pierwsze spotkanie ma zawsze charakter diagnostyczno-konsultacyjny, podczas którego terapeuci starają się ustalić z parą wspólny dla uczestników cel terapii oraz rozeznać się w przeżywanych przez parę trudnościach.

Długość trwania terapii zależna jest od specyfiki problemów, a zakończenie jej jest wspólnie omawiane z terapeutami. Uczestnictwo w terapii par nie wyklucza podjęcia jednoczesnej psychoterapii indywidualnej uczestników.


Jak się umówić?

Jeśli chcieliby Państwo zadać pytania dotyczące terapii par lub umówić się na pierwsze spotkanie, prosimy kontaktować się z koordynatorem terapii par panią mgr Martą Żłobińską. Bezpośredni kontakt pod numerem telefonu 533926111.
Terapia małżeńska Kraków - Zapraszamy